Kauniečiai

Pradžia Naujienos Sportas Nerealiai rungtyniavę L.Lekavičius ir P.Jankūnas nukalė „Žalgiriui“ pergalę Bamberge
Nerealiai rungtyniavę L.Lekavičius ir P.Jankūnas nukalė „Žalgiriui“ pergalę Bamberge PDF Spausdinti Email
Vartotojo vertinimas: / 0
BlogiausiasGeriausias
Šeštadienis, 25 Vasaris 2017 00:00

Kauno „Žalgirio“ (10/13) komanda antrą kartą šį sezoną Eurolygoje nugalėjo Bambergo „Brose Bamberg“ (8/15) klubą, praneša krepšinio portalas krepsinis.net. Svarbią pergalę iškovoję žalgiriečiai išvykoje varžovus palaužė 91:86 (28:22, 21:23, 18:23, 24:18), o labiausiai džiuginti galėjo nuostabų taiklumą rodęs ir karjeros rungtynes žaidęs Lukas Lekavičius bei Paulius Jankūnas.

„Žalgirio“ komanda labai sėkmingai pradėjo mačą ir pelnė 4 taškus be atsako, o kuomet Leonas Radoševičius įmetė pirmuosius „Brose Bamberg“ taškus, tritaškį smeigė Kevinas Pangosas, o prie jo taikliu dvitaškiu prisijungė ir Paulius Jankūnas – 2:9. Tritaškiai toliau skrodė tinklelį vienas po kito, o tai varė į neviltį šeimininkus – 18:7. Tiesa, kėliniui įpusėjus „Brose Bamberg“ atkuto ir ėmė sparčiai mažinti deficitą – spurtas tęsėsi ilgai (9:0), tad tai leido kvėpuoti į nugaras „Žalgiriui“ – 16:18. Tokią atkarpą nutraukė tritaškį smeigę Lukas Lekavičius (21:16), o po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 28:22. L.Lekavičius buvo vienas „Žalgirio“ lyderių puolime, prisidėjo ir kiti žaidėjai, tad pranašumą išlaikyti pavyko gana svarų. Vis tik jį numažino Nikos Zisio tritaškis (30:34) ir Nicolo Melli baudų metimai – 32:34. „Brose Bamberg“ šiame ketvirtyje aktyviau kibo į atlapus varžovams, bet tolimą šūvį ketvirčio pabaigoje pataikęs Brockas Motumas padėjo „Žalgiriui“ išlaikyti pranašumą – 49:45. Po didžiosios pertraukos „Brose Bamberg“ ėmė demonstruoti, kas čia yra šeimininkai. Nepaisant to, kad P.Jankūnas smeigė porą tritaškių (55:49), atsakymą turėjo ir vokiečiai, kurie po dar vieno spurto 11:0 rezultatą persvėrė 60:55. L.Lekavičius demonstravo nepriekaištingą pataikymą iš toli (63:66), baudų metimus pataikė ir kapitonas, tačiau to kelių taškų deficito niekaip nepavyko panaikinti – 65:68. Galiausiai likus 6 sekundėms jau 20-ąjį savo tašką įsirašė siautęs L.Lekavičius (67:68), o toks rezultatas liko iki kėlinio pabaigos. L.Lekavičius toliau atakavo be klaidų ir žaidė karjeros rungtynes. Nesustabdomas „Žalgirio“ įžaidėjas persvėrė rezultatą (74:72), o kiek vėliau laisvas paliktas P.Jankūnas baudė varžovus – 79:74. „Brose Bamberg“ pataikius baudas, žalgiriečiai nepasinaudojo proga užpulti, bet netrukus tą padarė ir šeimininkai. L.Lekavičius vėl prabilo ir su šypsena veide privertė prašyti pertraukėlės Andrea Trinchieri – 83:77. Liko 42 sekundės ir Dariusas Milleris smeigė tritaškį, įkvėpusį vilčių „Brose Bamberg“ – 81:85. Vokiečiai dar kabinosi, nors žalgiriečiai nepraleisdavo progų pataikyti baudų metimus (86:89), tad prireikė dar vienos minutės pertraukėlės, kai žaisti liko 10 sekundžių. Po jos E.Ulanovas dar pataikė baudų metimus, o mačas baigėsi žalgiriečių triumfu. Karjeros mačas tai buvo L.Lekavičiui, kuris vos per 22 minutes įmetė 29 taškus (6/7 dvit., 5/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas, 3 kartus pažeidė taisykles, 4 – suklydo ir surinko 32 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 29, Paulius Jankūnas 24 (32 n.b.), Edgaras Ulanovas 11, Kevinas Pangosas 8, Brockas Motumas ir Antanas Kavaliauskas – po 6.

„Brose Bamberg“: Danielis Theisas ir Nicolo Melli – po 17, Dariusas Milleris 15, Leonas Radoševičius 10 (7 atk. kam.), Aleksajus Nikoličius 9.