Pradžia Naujienos Sportas Košmariška pirmoji pusė „Žalgirio“ nepalaužė – lemiamu metu suduotas mirtinas smūgis „Panathinaikos“
Košmariška pirmoji pusė „Žalgirio“ nepalaužė – lemiamu metu suduotas mirtinas smūgis „Panathinaikos“ PDF Spausdinti Email
Vartotojo vertinimas: / 0
BlogiausiasGeriausias
Penktadienis, 10 Kovas 2017 09:06

Eurolygos dvidešimt penktojo turo rungtynėse su Atėnų „Panathinaikos“ (14/11), Kauno „Žalgirio“ (11/14) krepšininkai išgyveno tikrą nervų karą, praneša krepšinio portalas krepsinis.net. Lemiamu metu pajutę savo žaidimą Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 64:58 (9:17, 10:14, 15:10, 30:17) palaužė svečius iš Graikijos.

Rungtynes kur kas geriau pradėjo svečiai. Iškart perėmę iniciatyvą „Panathinaikos“ krepšininkai atitrūko 11:3. „Žalgiriui“ ledus puolime laužė Leo Westermannas. Prancūzo keturi taškai paeiliui leido skirtumą sumažinti, tačiau netrukus Atėnų krepšininkai atsakė dar viena atkarpa ir susikrovė dviženklį pranašumą (17:7). Ketvirčio pabaigoje jį kiek sušvelninti pavyko Brockui Motumui – 9:17. Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo tiesiog košmariškai puldamas. Kauniečiai niekaip negalėjo pralaužti varžovų gynybos, o pastarieji įgijo 14 taškų persvarą (25:11). Po šešių minučių tylos puolime, kai nebuvo pelnytas nė vienas taškas, prabilo Artūras Milaknis. „Žalgiris“ pakilo į spurtą 8:0 ir gerokai priartėjo (19:27). Vis tik per paskutines 16 kėlinio sekundžių žalgiriečiai sugebėjo praleisti 4 taškus į savo krepšį ir į didžiąją pertrauką išeiti atsilikdami 19:31.

Po didžiosios pertraukos graikams problemų ėmė kelti Paulius Jankūnas. „Žalgirio“ kapitonas padėjo šeimininkams vėl sumažinti deficitą iki vienženklio skaičiaus (25:33). Vis tik ketvirčio viduryje „Žalgirio“ puolimas vėl įstrigo, o Chrisas Singletonas grąžino „status quo“ (36:25). Likus pustrečios minutės, žalgiriečius pažadino Leo Westermanno ir Kevino Pangoso 5 taškų atkarpa (30:36). Tačiau priartėti arčiau neleido Ioannis Bourousis. „Žalgiris“ po trijų kėlinių atsiliko 34:41. Lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo atrodydamas visiškai kitaip. Sužaidus tris minutes, po žalgiriečių spurto, B.Motumas išlygino rezultatą (45:45). Nors tada šeimininkams kurį laiką nesisekė perlaužti rungtynių, viskas ėmė klostytis labai gerai lemiamomis minutėmis. Visiškai sustabdę svečius „Žalgirio“ krepšininkai perėmė mačo kontrolę į savo rankas. L.Westermanno, Artūro Milaknio ir K.Pangoso taiklūs metimai leido „Žalgiriui“ įgyti solidų pranašumą, likus minutei (61:54). „Panathinaikos“ bandė gelbėtis individualiais veiksmais, tačiau „Žalgiris“ neišleido pergalės iš rankų – 64:58.
„Žalgiris“: Leo Westermannas 14 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Artūras Milaknis 13, Paulius Jankūnas (8 atk. kam.) ir Brockas Motumas po 11.
„Panathinaikos“: Nikos Pappas 13, Chrisas Singletonas 11 (6 atk. kam.), Ioannis Bourousis 10.